Сублінгвальна імунотерапія у дітей з бронхіальною астмою

Сублінгвальна імунотерапія скорочує симптоми астми і потребує використання медичних препаратів у дітей з алергічної астмою,показали результати мета-аналізу,які опубліковані в журналі “Chest”.

Джоржіо Волтер Саноніка (Giorgio Walter Canonica) (University of Genoa,Italy) і колеги вважають,що подальші дослідження сублінгвальної імунотерапії у дітей повинні визначити ефективну дозу та режим призначення.

Кілька педіатричних досліджень сублінгвальної імунотерапії були щойно опубліковані,що спонукало італійських вчених провести мета-аналіз оцінки ефективності сублінгвальної терапії при алергічній астмі серед пацієнтів у віці від 3 до 18 років.

Дев’ять досліджень відповідали критеріям вибору,що включило в цілому 441пацієнта,232 з яких отримували сублінгвальну імунотерапію,209 –плацебо. У цілому автори виявили,що в групі сублінгвальної імунотерапії стали помічати значне скорочення вираженості симптомів і потреби в застосуванні медичних препаратів у порівнянні з групою плацебо.

Автори наголошують,що проведений мета-аналіз підтверджує клінічну ефективність сублінгвальної імунотерапії в лікуванні астми у дітей,вважають,що дослідження повинні бути продовжені.

Напишіть відгук